Wczytuję dane...

Belmash producent obrabiarek i łupiarek drewna

Maszyny kombinowane BELMASH
Dzień dobry drodzy czytelnicy, w tym artykule szczegółowo przeanalizujemy, czym są wielofunkcyjne maszyny do obróbki drewna (MDS) BELMASH.

Zalety stosowania maszyn kombinowanych

Maszyna wielofunkcyjna w swojej tradycyjnej prezentacji to kompaktowa maszyna o dość szerokiej funkcjonalności. Rozważ zalety, które zauważają wszyscy właściciele:

Oszczędność miejsca. Urządzenie, które łączy w sobie funkcje kilku urządzeń, domyślnie potrzebuje mniejszej powierzchni niż kilka maszyn wykonujących te operacje osobno.
Oszczędność kosztów. Zakup połączonego urządzenia, które pozwala na przykład na piłowanie, fugowanie i zgrubienie, jest bardziej opłacalny niż kupowanie tej maszyny osobno.
Funkcjonalność. Zawsze wygodnie jest mieć urządzenie, które umożliwia wykonywanie różnych rodzajów pracy. Poniżej przyjrzymy się im bardziej szczegółowo.

BELMASH SDM 2500 PRO

Funkcje maszyn do obróbki drewna BELMASH

Zastanówmy się, do czego zdolne są połączone maszyny BELMASH. Należy rozumieć, że różnią się funkcjonalnością. Wybierając, skup się na potrzebnym froncie pracy.

Zacznijmy więc od najczęstszej operacji zaimplementowanej we wszystkich naszych urządzeniach-piłowania.

Podczas obróbki drewna pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest wycięcie pierwotnego przedmiotu obrabianego. Z reguły odbywa się to z marginesem pożądanego rozmiaru, ponieważ operacja jest uważana za zgrubną i wymaga dalszej obróbki.

Ponieważ wymagane wymiary mogą być różne, a orientacja cięcia jest inna:

Wzdłuż płyty, to znaczy wzdłuż podłużnej szerokiej strony deski, a także dowolnej strony przedmiotu o przekroju kwadratowym. Możliwe jest również cięcie pod kątem za pomocą równoległego ogranicznika.
Poprzeczny-cięcie desek na małe kawałki, w poprzek lub pod kątem.
Głównym narzędziem tnącym jest brzeszczot. W zależności od ciętego materiału dobierane są różne rodzaje tarcz. Główne różnice to Rozmiar, liczba zębów, rodzaj zębów, kąt ostrzenia.

Cięcie przedmiotu obrabianego na plastiku

Cięcie poprzeczne przedmiotu obrabianego

Cięcie przedmiotu obrabianego pod kątem


Kolejną funkcją, również zaimplementowaną we wszystkich MDS BELMASH, jest fugowanie (struganie). Procedura cięcia nieodebranych warstw z powierzchni przedmiotu obrabianego w celu nadania mu niezbędnego kształtu.

Struganie odbywa się na kilka sposobów:

Wzdłuż warstwy, wzdłuż i w poprzek włókien.
Na końcu, również wzdłuż i w poprzek włókien.
Pod kątem wzdłuż krawędzi.
Narzędziem tnącym jest wał Strugarki. Liczba noży waha się od dwóch do trzech. Im więcej noży, tym lepsza będzie obróbka.

Struganie przedmiotu obrabianego na Plasty

Struganie z urządzeniem dociskowym

Struganie przedmiotu obrabianego pod kątem


Następnie zwracamy uwagę na operacje, które występują w funkcjonalności Nie wszystkich maszyn, ale są możliwe, wraz z rozszerzeniem możliwości urządzenia o dodatkowy sprzęt.

Frezowanie. Jest to proces pobierania nadmiaru materiału w celu nadania obrabianemu przedmiotowi złożonego kształtu.

Istnieją dwa główne typy frezów:

Tarczowy. Znajduje się w miejscu brzeszczotu. Za ich pomocą możesz wybrać poziome rowki o różnych głębokościach i grubościach.
Końcowe. Są montowane w uchwycie zamocowanym na wrzecionie. Pozwalają na wykonanie wpustów.

Frezowanie frezem trzpieniowym

Frezowanie frezem czołowym

Frezowanie tarczowe

Ostatnią operacją jest proces grubościowania.

Jest nieco podobny do fugowania, narzędziem tnącym jest również wał noża, ale forma przedmiotu obrabianego jest deską o już poprawnie ustawionych kształtach, a grubościowanie doprowadzamy do pożądanego rozmiaru, który uzyskuje się za pomocą precyzyjnych ustawień maszyny.

Podawanie materiału na maszynie odbywa się automatycznie dzięki dwóm wałom – podającemu i Odbierającemu, ta funkcja nie występuje w grubościówkach.

W tym momencie omówiliśmy wszystkie funkcje zaimplementowane w MDS BELMASH.

Grubościówka BELMASH TD

Charakterystyczne cechy wielofunkcyjnych maszyn do obróbki drewna BELMASH
wszystkie maszyny zostały zaprojektowane we własnym biurze projektowym, biorąc pod uwagę wszystkie niuanse, dla wygody pracy z nimi. Pod względem jakości wykonania pewnie konkurują z podobnymi produktami innych firm. Mimo wszystkich swoich zalet MDS BELMASH ma bardzo przystępną cenę;
łatwa i szybka regulacja. Aby zmienić rodzaj pracy, wystarczy zmienić położenie stołu roboczego lub przestawić pasek napędowy z jednego koła pasowego na drugie;
moc maszyn pozwala z łatwością wykonywać wszystkie operacje obróbki drewna w ramach użytku domowego;
możliwość rozszerzenia funkcjonalności o dodatkowe wyposażenie (grubościówki, frezarki);

https://allegro.pl/uzytkownik/Belmash